Derneğimiz, su kuyusu açılış faaliyetlerini Asya Bölgesi'nde yer alan Bangladeş ülkesinin farklı bölgelerinde ve Arakan'dan göç eden mülteci kardeşlerimizin bulunduğu kamp alanlarında gerçekleştirmektedir. Aktif olarak hizmet bölgelerimizin çoğunluğunu; geçimini dahi idame ettiremeyen yoksul ailelerimiz ve mülteci kamplarında temiz su sıkıntısı çeken mazlum ve mağdur misafir arakanlı kardeşlerimiz oluşturmaktadır..

 
"Su" başlığı altında topladığımız üç çeşit hizmetimiz mevcut.
 
 Bunlardan birincisi "Tulumba Kuyu"muz. Bu kuyumuzu iki üç ailemiz kullanabiliyor. Yaklaşık olarak 40 ile 50 metre derinliğe sahipler. 
 
Ikincisi "Büyük Çeşme" adını verdiğimiz yine kuyu usulüyle açtığımız ama kuyulara göre çok daha derin ve genelde dağlık bölgelerde açtığımız kuyular. Bundan bir kaç mahallemiz faydalanabiliyor.
 
 
Üçüncüsü ise " Şadırvan"larimiz. Bunları da genelde yetimhanelerimizde, camilerimizde ve medreselerimizde açıyoruz. 
 
Aileniz, arkadaş grubunuz veya akrabalarınızla bir araya gelerek Su Kuyusu-Şadirvan-Çeşme açtırabilir ya da "Su" başlığı altında dilediğiniz miktarda bağışta bulunarak ihtiyaç sahibi kardeşlerimizin suya kavuşması için gerekli çalışmalara destek olabilirsiniz..

Yazdır  
Image

Birlikte Adil Yaşam ve Dayanışma Derneği

İletişim Detayları

Phone: +90 539 944 13 87
Email: info@bader.org.tr

Office Saatleri

Pazartesi- Cumartesi,
09:00 16:00